Sportovní a rekondiční masáž

 

Sportovní nebo rekondiční masáž je souborem uspořádaných hmatů, které sportovci pomáhají zbavit se únavy po sportovním výkonu nebo jej na něj připravit tak aby jej zvládl v co nejlepší formě.

Sportovní masáž má sportovce připravit nejen fyzicky, ale i psychicky na daný výkon.

Komplexní regenerace má totiž velký vliv na pozitivní ovlivnění výkonu, zdatnosti, regeneraci a také na dosažení maximálního možného výkonu.

V případě sportovců dochází k daleko větší únavě než u běžné populace, a to hlavně z toho důvodu , že jejich tréninkový i závodní výkon se často pohybuje na hranici metabolických i psychických možností. Snaha po dosažení maximálních výkonů vyžaduje také důkladnější a důslednější přístup k regeneraci sil.

Účinky sportovní masáže

Mechanický účinek

  • spočívá v podpoře návratu žilní krve a mízy z periferie do oběhového centra.

Biomechanický účinek

  • způsobuje zčervenání kůže na místech, na kterých provádíme např. tepání nebo intenzivní hnětení. Podkladem pro zčervenání je rozšíření krevních vlásečnic a drobných cév v kůži.

Ani mechanický a biochemický účinek není jediný. Ze zkušenosti byly známy takové účinky některých hmatů, které nelze vyložit mechanickým ani biochemickým působením. Jsou to ty účinky, které nastupují okamžitě a to na vzdáleném místě.

Reflexní účinek

  • jedná se o reakce organismu k nimž dochází i v značně vzdálených místech od místa podráždění díky odstředivé dráze reflexního oblouku.

Všechny tři uvedené typy účinků masáže tedy probíhají při masáži současně popřípadě střídavě.

Typy sportovní masáže

  • Léčebná sportovní masáž
  • Masáž pro odstranění únavy (regenerační/rekondiční/relaxační masáž)
  • Masáž přípravná
  • Masáž mezi sportovními výkony

 

 

Ceník ve studiu Hit Fit Flora:

45 min./440 Kč

60 min./650 Kč

75 min./740 Kč

90 min./990 Kč

120 min./1290 Kč