Míčková facilitace

 

Masáž pomocí speciálních molitanových míčků, která se aplikuje na přesně vyhrazených drahách hrudníku, zad a obličeje.

Jedná se o podpůrnou léčbu neurologických, alergických, respiračních (astmatických a průduškových) a ortopedických onemocnění a urychlení léčby u poúrazových stavů pro děti i dospělé.

Dále pomáhá od vadného držení těla a dětských skolióz.

Při míčkování nejde jen o povrchovou masáž, ale dochází k reflexnímu působení na vnitřní orgány. Při masáži míčkem dochází k uvolnění a protažení příslušných svalových skupin – přes hrudní, krční, břišní a pánevní svaly okolo páteře i páteří samotnou. Míčkování uvolňuje křečovité stažení hladkých svalů průdušek a podněcuje nepřímo i uvolnění hlenu a odkašlávání.

Nejen že míčkování zlepšuje dýchání, které i prohlubuje. Správně prováděné míčkování napomáhá i celkovému zlepšení držení těla.

Důležitým předpokladem pro úspěch míčkování je pravidelnost. Míčkování se doporučuje jednou denně po dobu 2-3 měsíců. Přes zahájením sezony alergií měsíc předem.

Míčkování po absolvování několika sezení a zvládnutí základních tahů a zlepšení stavu, může pacient provádět i doma sám, po důkladném proškolení terapeutem. Nadále pak stačí docházet na kontroly a konzultace.

Ceník ve studiu Hit Fit Flora:

  • 30 min./300 Kč (speciální mimoceníková cena)
  • 45 min./440 Kč